25 March 2012 Scris de:

Lavabilitate la superlativ cu Savana Kids

Savana kids este o vopsea superlavabilă destinată decorării camerei copiilor cu rezistenţă superioară la pătare.

Dincolo de faptul că face parte din categoria vopselelor cu Teflon, este şi cea mai de success marcă din portofoliul Fabryo. Savana Kids vine în culori luminoase şi persistente, potrivite pentru camerele copiilor. Această vopsea este gândită special pentru nevoile familiei şi asigură un spaţiu cu igienă perfectă în care sănătatea şi dezvoltarea copilului sunt pe primul plan.

De cele mai multe ori, copiii simt nevoia să îşi exprime creativitatea desenând pe pereţi. Din acest motiv, camerele copiilor au nevoie de redecorare foarte des, lucru care poate fi destul de costisitor. Fabryo corporation a luat în cosiderare tocmai acest aspect şi a soluţionat problema prin intermediul vopselei Savana Kids. Acum pereţii sunt rezistenţi la murdărie şi la spălări repetate, fără a afecta calitatea culorii.

Dacă ţi-e frică de faptul că pereţii tăi ar putea arăta ca în imaginea alăturată, atunci ai neapărat nevoie de Savana Kids de la Fabryo.

Culorile vopselei au fost gândite de aşa natură încât să satisfacă şi cei mai pretenţioşi părinţi sau copii deopotrivă:

- Galben raza soarelui
- Violet mantia regelui
- Roz poveşti cu zâne
- Bleu izvorul viselor
- Portocaliu dovleacul magic
- Olive prinţul broscoi
- Crem turtă dulce

Preţul pentru 2,5 l de Savana Kids este de 60 de lei. Un recipient de 2,5 l este suficient pentru a zugrăvi o cameră de dimensiuni medii, şi asta datorită puterii mari de acoperire pe care această vopsea o are.

Surse foto1 si foto2.

Sursă foto (featured image)

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 4.9/5 (7 votes cast)
Lavabilitate la superlativ cu Savana Kids, 4.9 out of 5 based on 7 ratings

Etichete: , , , ,

 1. catalin a scris pe 25 March 2012

  cu siguranta, atunci cand voi avea copil/copii, cu cea mai mare incredere voi cumpara acest tip de lavabil

 2. CristinaTM a scris pe 27 March 2012

  Mulțumesc, chiar îmi caut activ o vopsea din asta. Vreau să-mi mut ”TO DO List-ul” din agendă pe pereți.

 3. jasmina.ostoin a scris pe 27 March 2012

  Ma bucur ca te-am convins. Acum vei avea suficient spatiu pentru task-uri.

 4. jasmina.ostoin a scris pe 27 March 2012

  cXZ