22 March 2012 Scris de:

JobShop. Pentru cine?

JobShop se organizeaza in Timisoara din  anul 2001 si periodic reuseste sa adune cele mai bune companii alaturi de cei mai buni studenti din UPT.

Anul acesta au participat la standuri  cei de la Microsoft, Zoppas, Takata pana la clasicii Alcatel, Autoliv si Continental. Toti in cautare de ingineri, programatori si … atat. Am incercat sa le spun ca Poli are si departamente de management si comunicare, dar degeaba, daca esti in cautare de job (la JOB Shop) trebuie sa stii cu ce se mananca Java, senzori, Quality chestii, process-isme, C, tranzistor, rezistor … mor.

Nici trainingurile nu au fost varf de lance fiind mai putine ca in anii trecuti,  80% din ele avand loc in prima parte a zilei de sambata. Deci daca as fi vrut sa ma specializez in artele vorbitului in public si plusam cu Project Management reuseam sa trag in piept  legile de bun simt ale fizicii: doua locuri in acelasi timp.

Trag linie si vad  ca ori trebuie sa ma apuc de programare, ori rebranduiesc ei JobShop-ul: JOBOnlyPeopleWithTechnicalKnowledgeSHOP.

Sursă foto

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 4.0/5 (4 votes cast)
JobShop. Pentru cine?, 4.0 out of 5 based on 4 ratings

Etichete: , , , ,

  1. bogdan.roman a scris pe 22 March 2012

    TrustMeImAnEngineerJobShop :))