14 December 2011 Scris de:

Pantofi, pantofi, pantofi…

Istoria modei isi pierde identitatea in vechimea ce si-a castigat-o de-a lungul timpului. Daca astazi pe rafturile magazinelor de specialitate se afla spre exemplu variate tipuri de pantofi, antichitatea statea altfel la acest capitol. Ceea ce nu s-a schimbat in timp este ca intotdeauna moda pantofilor e stabilita de clasa superioara.

Mihai Albu, designer roman de pantofi, vorbeste despre creatiile sale din sezonul primavara-vara 2011 ca fiind o colectie arhitecturala, un concept structural care puncteaza volume, interesectii si detalii care apar acolo unde nu te astepti. In urma descrierilor, colectia poarta numele de Tehno Preludique.

Creatie Mihai Albu

Aceasta descriere s-a facut in cadrul Bucharest Fashion Week cu ocazia unui interviu acordat de catre designer. Acesta a mai mentionat ca s-ar bucura sa-si poata fotografia manechinele si inainte de iesirea pe podium nu doar fotografii de scena.

Mihai Albu, potrivit site-ului ziare.com este supranumit pe site-ul World Records Academy “arhitectul de pantofi al Romaniei”, a creat o pereche de pantofi cu ajutorul carora doamnele castiga in inaltime 31 de centimetri, scrie Mediafax.

De atunci, Victoria Beckam a fost provocata de cei de la Dailymail.com sa incerce pantofii de o asemenea inaltime, iar Mihai Albu si-a batut recordul de la 31 la 37 de centimentrii inaltime a tocului, creatiilor sale.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Etichete: , , , ,