14 December 2011 Scris de:

Cuptorul cu microunde – mâncarea studentului

cuptor cu microundeNu, cuptorul cu microunde nu e doar pentru studenți. Dar eu îl folosesc în calitate de student și aici suntem la „școala de blog”, așa că vorbesc despre el din punctul de vedere al studentului.

Exemplul de mai sus e modul în care folosesc eu microundele de cele mai multe ori. Dar cuptorul pe care îl am eu, face de toate: dezgheață carnea (în funcție de greutate, își alege singur timpul necesar), are grill, încălzește/fierbe apă (pentru ceai/cafea/cappuccino etc.), încălzește mâncare (hai, că pe asta n-o știați), poți face popcorn. Mai ai nevoie de altceva? Știu, de sănătate.

După unele studii, cuptorul cu microunde ne distruge sănătatea și în timp poate avea efecte cancerigene. Numiți-mi rapid trei lucruri despre care se spune că poți să le consumi fără să ai probleme medicale, exceptând fructele. Deci? Majoritatea alimentelor îți pot face rău organismului în cazul în care le consumi în exces. Așa că eu îi dau un punct în plus cuptorului meu cu microunde.

Rating: 0.0/5 (0 votes cast)