13 December 2011 Scris de:

Sucuri naturale şi proaspete la tine în casă

Storcatorul de fructe Power Juicer


Sucurile naturale sunt adevarate medicamente care te pun pe picioare, purifica organismul, previn o sumedenie de boli si chiar le trateaza cu succes, sunt ieftine si placute la gust.

Sucurile de fructe si legume ajuta la regenerarea organismului prin continutul lor bogat in aminoacizi, saruri minerale, enzime si vitamine, cu conditia sa fie preparate proaspete, crude si fara conservanti. De aceea, racoritoarele cu arome de fructe nu pot fi mai sanatoase decat sucurile naturale, obtinute prin stoarcerea directa a fructului sau legumei. In plus, aceste adevarate medicamente care te pun pe picioare, purifica organismul, previn o sumedenie de boli si chiar le trateaza cu succes, sunt ieftine si placute la gust. Sucurile de fructe si legume nu trebuie sa ne lipseasca din alimentatia zilnica.

Ce poate fi mai bun si mai sanatos decat un suc natural facut acasa din fructe si legume proaspete? Si asa ne-am gandit sa achizitionam un storcator de fructe bun si binenteles acceptabil la pret. Am cautat prin magazine storcatorul de fructe potrivit pentru noi, insa pe langa calitatile extraordinare pe care aceste aparate le aveau si preturile erau pe masura. In cele din urma am decis sa cumparam Power Juicer, storcatorul minune, simplu de utilizat bun si acceptabil la pret.

Zis si facut, Am sunat si am comandat,dupa doua saptamani am primit acasa mult ravnitul aparat, mare ne-a fost bucuria. Ne-am apucat sa facem suc, am pregatit fructele si legumele si ne-am pus pe treaba. Cand colo ce credeti? Storcatorul silentios ca in reclama s-a pus pe pe stors dar cand dadea de un morcov mai mare refuza cu incapatanare sa mai functioneze, sa nu mai spun de rezidurile ramase care in reclama lasau servetelul uscat.. in cazul nostru din rezidurile ramase de la fructe si legume se mai putea stoarece un pahar de suc. Sa nu mai povestesc de cat de greu se curata.., dar, ne bucuram in continuare de sucuri proaspete insa am invatat un lucru.

Mai bine dai un ban in plus si cumperi un produs bun decat unul mai ieftin si calitate!

Sursă foto

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Sucuri naturale şi proaspete la tine în casă , 5.0 out of 5 based on 1 rating

Etichete: , , , ,