9 December 2011 Scris de:

Haitele, produc victime in randul oamenilor

Eutanasierea cainilor vagabonzi este o masura care poate fi binevenita din punctul meu de vedere, deoarece numarul aceatora creste din ce in ce mai mult, fapt care duce la formare de haite. Datorita lipsei de hrana  si  de asistenta medicala acestia devin agresivi deci, un pericol public, cei mai expusi fiind copiii si batraniii.

Pe marginea soselelor sun caini abandonati, care sunt victime ale autoturismelor si in acelasi timp sunt cauzele numeroaselor accidente rutiere.

Este o masura greu de acceptat, insa odata cu scaderea numarului de caini vagabonzi prin eutanasiere ar trebui ca toti stapani de animale sa fie inregistrati iar abandonul acestora pe strada sa fie pedepsit penal.

Sursă foto

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Etichete: , , , ,