3 December 2009 Scris de:

Tastatura wireless pentru PS3

PlayStation 3 e consola de jocuri lansată de Sony prima data in Japonia, prin noiembrie 2006, iar in Romania prin martie, un an mai tarziu. Exista in vreo 7 variante, din care momentan doar 2 mai sunt in productie. Suporta cam 20 de jocuri, si pare sa fi devenit un gadget indispensabil oricarui gamer plecat la drum si eventual si prietenei lui, dependenta de facebook.

Si totusi, ceva parca lipseste. Prea putine butoane, prea greu de manevrat uneori, cand vrem efecte mai speciale, sa navigam pe net etc. Tousi, problema poate fi usor rezolvata. Solutia a venit la Games Convetion de la Leipzig, Germania, unde Sony a prezentat tastatura wireless pentru PS3.

Acest periferic se ataseaza pe gamepad-ul consolei Play Station 3 si pe langa functia de tastatura include si un mod “touchpad” deosebit de util la navigarea pe internet intrucat poate controla miscarile cursorului. E practic o tastatura aditionala, alipita de game pad.

Pe lista de specificatii a gadgetului se afla si suportul Bluetooth si 2 taste shortcut care fac trecerea la serviciul de mesagerie de pe PS3.

Pretul tastaturii e intre 160 si 180 de lei, parand astfel o investitie destul de buna pentru cei ce folosesc un PS3 si la altceva in afara de a simpla butonare mai mult sau mai putin activa in cadrul unor jocuri.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 4.0/5 (4 votes cast)
Tastatura wireless pentru PS3, 4.0 out of 5 based on 4 ratings