1 December 2009 Scris de:

Mp3 Playbox Quatro

quadroNu face parte din ‘ jucariile’ generoase in pixeli la modul exagerat  si atat de sensibile la ‘touch-screan’, incat sa constranga functionalitatea sa.Pastreaza  comoditatea tehnologiilor avansate si mai pleaca ureachea si la nevoile unui producator ce isi evidentiaza criteriile cu litere mari, in descrierea  produsului : calitate.Pretul nu se lauda cu a fi unul dintre cele mai suculente de pe piata, dar se bucura de un raport onorabil calitate- pret ce-i asigura luare in calcul de catre clienti, intr-un top 5.

 

Playerul dispune de radio fm 75-108 mh iar memoria interna/externa, atat cat sa pastreze discografia trupelor preferate, se retrage cu duplicitate pe la un GB, multumitor unei lumi individuale a sunetului.Mp3-ul dispune de o extensie ( slot) microSD\transflash iar displayul poate parea mare, in comparatie cu multe alte ‘fineturi ‘ de pe piata, dar in acelasi timp tocmai acest lucru il recomanda pentru clipuri si alte fisiere audio.

QUADRO430 este rapid si usor de folosit datorita mufei USB incorporate si astfel nu mai este nevoie de un cablu ceea ce in face potrivit  conectarii si transferului de fisiere direct de pe PC.Redarea este ofertanta : versuri, film, foto, MP3 (8 -320 kbps), WAM9 (5 – 384 kbps), MP4 (video format amw), JEPG, iar la capitolul ergonomie face fata cu succes altor produse din serie,prin comoditatea oferita de aspectul usor marit cat si de uzitarea accesibila a butoanelor.

Alimentarea cu baterie Li-ion incorporata, asigura o redare mp3 de peste 10 ore- cat despre display, el  isi asuma obligativitatea unui TFT de 2.0 inch (5 cm) si a 252 culori .
Inregistrarea se poate executa cu ajutorul microfonului incorporat iar castile stereo ‘TUBE tipe’ HI-FI BassBoost ating 9mm si prezinta tube de 10mW.
Design-ul atinge note urbane, simpliste disponibile in doar trei culori: verde, rosu , albastru.

 

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 4.1/5 (7 votes cast)
Mp3 Playbox Quatro, 4.1 out of 5 based on 7 ratings

Etichete: , , ,