1 December 2009 Scris de:

Frigiderul Arctic

Bun in bucatarie, inalt,  de ajutor in situatii fierbinti sau caldura insuportabila, economic,  reglabil si cu o capacitate mare de stocare, D276+…. se afla pe primele locuri in vanzarile de sisteme frigorifice a celor de la Arctic.Cu o clasa energetica A+ , este modelul cel mai aproape de nevoile unei familii cu un venit mediu si care doreste  sa echivaleze ceea ce cumpara cu investitia .Destul de incapator, acesta se incadreaza urmatoarelor masuri: inaltime 151cm, adancime 60cm si latime 59,5cm .

Consumul energetic anual este cel mai scazut al claselor de tip A -240 kwa, cu o capacitate de congelare a 4 kg in 24h.Controlul masurii se face mecanic dar nu exista si un afisaj al acesteia-lucru care poate fi considerat de multi, drept un detaliu important.Cele doua usi reversibile urmeaza tiparul clasic , acesta fiind cel mai potrivit unei utilizari frecvente.

Prezinta 3 rafturi ajustabile, o cutie pentru  legume si fructe, 3 rafturi in partea usii, un raft cu capac iar daca nici raftul pentru congelator sau tavita pentru gheatza nu se ridica la ‘pretentiile’ familiei, atunci suportul pentru oua, sigur va atarna greu in luare deciziei.

Pentru cei exigenti, lipsa unui suport din inox pentru sticle ar putea fi argumentul lipsa in favoarea cumpararii, dar exista sanse sa se razgandeasca la auzul volumelor de racire: 190 l si 73 l-congelator.Dezghetarea automata face parte din profilul acestui tip de racitor, iar autonomia (perioada de timp in care aparatul isi pastreaza temperatura interioara, din momentul in care acesta este deconectat de la reteaua electrica) de care se bucura atinge 19 h.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 4.0/5 (7 votes cast)
Frigiderul Arctic, 4.0 out of 5 based on 7 ratings

Etichete: , ,