28 November 2009 Scris de:

A doua tema de casa

La sfarsitul celei de-a doua lectii, in care au fost dezbatute articolele scrise de elevi in prima tema, primind astfel comentarii si sugestii utile din partea Ramonei, elevii Scolii de Blog au primit o noua tema pentru saptamana viitoare. Din nou, fiecare din ei are de scris cate doua articole, insa de data asta cat mai critice si obiective posibil, in contrast cu cele din prima tema care au fost mai personale. In fapt, au de facut niste recenzii, cum stiu ei mai bine, putandu-si alege subiectele din 5 categorii:
- restaurante, baruri, cafenele
- gadget-uri (de analizat un item)
- fashion in care intra orice e legat de moda de la cosmetice la haine
- electrocasnice (de analizat un item)
- obictive turistice, locuri de vacanta, hoteluri etc

Categoriile au fost impartite echilibrat astfel ca sa avem un numar aproximativ la fel de articole din fiecare. Termenul de predare (trimitere spre publicare) ar fi pana miercuri noaptea, pentru ca joi sa le putem discuta in cadrul lectiei cu nr 3.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
A doua tema de casa, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Etichete: